Staňte sa expert baličom

Autor: Veronika Gunndová | 15.4.2019 o 12:32 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  365x

Tipy a triky na maximalizáciu priestoru a položiek a minimalizovanie hmotnosti batožiny. Zhrnula som niektoré z najlepších tipov pre efektívne balenie, ktoré som si osobne vyskúšala, aby som vám pomohla zabaliť sa ako profesionál.

 

Cestovanie je nádherný luxus a malo by to byť čas, kedy si naplno vieme vychutnať slobodu. Táto sloboda však často môže byť obmedzená našou batožinou, ktorá je buď príliš ťažká, alebo v nej chýba príliš veľa základných položiek. 


Cestovná výstroj

Vždy noste najťažšie veci v batožine na sebe keď cestujete. Oblečte si svoje džínsy, veľkú bundu, či objemné ponožky. Sveter si obviažte okolo pásu, a uistite sa, že všetko aj dvojito využijete, či už ako vankúš alebo prikrívku na palube lietadla alebo iného dopravného prostriedku.


Baliace kocky

Baliacie kocky, alebo malé samostatné vrecká na balenie, sú úžasnou inováciou. Oddeľovaním spodného prádla od vašich technických vecí, alebo vašich plaviek od ponožiek, si naozaj skrátite čas hladaním kedykoľvek budete musieť rýchlo nájsť nabíjačku alebo si vymeniť tričko.


Rolovanie

Skladanie skončilo. Vitajte v rolovaní. Aktualizujte svoju baliacu techniku ​​týmto jednoduchým spôsobom a zistíte, že ušetríte oveľa viac miesta. Tým, že ste tesne zrolovali každú položku minimalizujete nepoužitý priestor a budete môcť do batožiny zmestiť viac potrebných vecí. 


Spodky a vršky

Udržujte pomer vašich vrškov k spodkom 2:1. Pre každé nohavice, džínsy alebo sukňu, si jednoducho zbalte dva kusy tričiek. Potíme sa všetci, najmä počas cestovania. Takže aj vtedy, ak ste v pokušení zbaliť si rovnaké množstvo, pripomente si, že jedny nohavice viete vynostit aj týždeň bez výmeny.


Prázdna taška na bielizeň

Príležitostí na pranie na cestách nie je veľa, takže buďte šikovný a zbaľte si pár prázdnych tašiek na svoje špinavé prádlo, až kým nedostanete šancu ich všetky vyprať. Týmto spôsobom sa vyhnite zapáchajúcej batožine, ako aj náhodnému obutiu si ponožiek z piatich dní dozadu.

Design batožiny

Dni keď medzi kuframi a taškami nebolo na výber sú dávno za nami. V súčasnosti si môžte vybrať vašu tašku konkrétne podľa účelu cesty. V závislosti od toho, či idete na backpacking, na služobnú cestu, na kempovanie alebo na city-hopping, si jednoducho vyberiete batožinu ktorá tomu bude vyhovovať. Takže investujte čas do prieskumu a nájdite si to pravé.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?